poznan
Newsy

Poznań: zeszłoroczne inwestycje komercyjne przekroczyły wartość ponad pół mld euro

Łączna wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2019 roku zrealizowanych w Poznaniu wynosi ponad pół miliarda euro – to aż o 55 proc. więcej w porównaniu do 2018 roku.

Raport CBRE i Poznania
Inwestycje w nieruchomości przekroczyły w Poznaniu pół miliarda euro. Kwota ta przewyższa nie tylko sumę z zeszłego roku, ale średnią wartość z ostatnich 5 lat i to aż o prawie połowę. Przede wszystkim ten nagły wzrost wynika z rozbudowy nowoczesnej powierzchni biurowej – staje się ona coraz atrakcyjniejsza i bardziej dostępna.

W poprzednim roku zrealizowano aż 85 tys. m2 tego rodzaju przestrzeni. Poznań jest już na 5. miejscu w Polsce na liście miast oferujących nieruchomości komercyjne. Zgodnie z przewidywaniami, wartość inwestycji w Poznaniu będzie rosła z powodu wyjątkowo wysokich stóp zwrotu, wyższej niż np. w Trójmieście.

Silna pozycja Poznania
Dobra pozycja Poznania w tym zakresie to wynik między innymi tradycji biznesowych i niskiego bezrobocia, dobrego położenia i skomunikowania z Warszawą oraz Berlinem. Poza tym Poznań stanowi ważny ośrodek kulturalny, naukowy, akademicki i targowy. Inwestorzy i deweloperzy biorą pod uwagę czynniki makroekonomiczne, położenie, jakość życia w mieście, transport publiczny, bazę hotelową i restauracyjną itp.

Ewelina, f: 12019 / pixabay