Gniezno

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając na wakacje za granicę, warto przygotować się na różne, często niepomyślne zdarzenia. W tym celu opłaca się sięgnąć po polisę turystyczną.

 Zakres i rodzaj ubezpieczeń turystycznych

Polisy tego rodzaju obejmują różnorodne zdarzenia. Niektóre ubezpieczają turystów od wypadków wysokiego ryzyka, do których może dojść np. na wskutek uprawiania ekstremalnych sportów. Jeżeli jednak wczasowicz ma zamiar przez cały wolny czas wylegiwać się na plaży, niepotrzebna mu jest aż taka polisa, za którą zresztą sporo by zapłacił. Należy zatem dopasować ją indywidualnie do siebie.

Najważniejsze elementy polis turystycznych

Każda polisa turystyczna powinna natomiast zawierać OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które działa w momencie, gdy turysta wyrządzi jakąś szkodę i doprowadzi tym samym do pewnych strat. Równie ważne jest NNW – polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, chroniąca życie oraz zdrowie osoby ubezpieczonej.

Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej też urozmaicają polisy kierowane do turystów dodatkowymi usługami – m.in. usługą „assistance”. Powinni po nią sięgnąć przede wszystkim ci, którzy zamierzają samodzielnie podróżować po Europie.

Suma ubezpieczeń turystycznych

Bogata oferta polis turystycznych sprawiła, iż różnice występujące między nimi bywają kolosalne. Wczasowicze mogą zatem kupić ubezpieczenia na kwotę kilku czy nawet kilkuset tysięcy złotych. Suma polisy wpływa oczywiście na jej cenę, zatem chcąc się jak najlepiej zabezpieczyć, trzeba przygotować się na niemały wydatek.