Gniezno

Jak uniknąć wpadki przy wybieraniu ubezpieczenia turystycznego?

Turyści bardzo często nie przykładają zbyt dużej wagi do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, popełniając tutaj poważny błąd.

Dla wielu osób atrakcyjna polisa musi być po prostu tania i łatwo dostępna. Niestety, suma takiego ubezpieczenia może nie wystarczyć na opłacenie dłuższego leczenia czy nie obejmować pewnych wypadków. Wszystkie te elementy należy wcześniej sprawdzić, zanim sięgnie się po jakąkolwiek polisę.

Ubezpieczenie turystyczne nie jest ubezpieczeniem zdrowotnym

Często właśnie turyści mylą te dwa rodzaje ubezpieczenia. Myślą, że polisa turystyczna pozwoli im skorzystać z dowolnych usług medycznych. Nieraz zdarzały się sytuacje, w których wczasowicze w ramach swoich polis chcieli wyleczyć chore zęby czy naprawić krzywy zgryz. Później okazywało się oczywiście, że muszą za to sami zapłacić.

Wypadki spowodowane alkoholem

Na wakacjach alkohol potrafi lać się strumieniami i często to on jest główną przyczyną wypadków. Jeżeli firma ubezpieczeniowa odkryje, iż do poniesionych obrażeń doszło na wskutek spożycia napojów wyskokowych, w żadnym wypadku nie zapłaci za leczenie. W takich przypadkach odwołania nic nie dadzą, bo prawo ubezpieczeniowe w sprawach związanych z alkoholem jest bezlitosne.

By uniknąć ww. sytuacji, wystarczy bardzo rzetelnie przeanalizować umowę zawieraną z firmą ubezpieczeniową. Turyści powinni przejrzeć w szczególności jej warunki, dowiadując się, kiedy darmowa opieka medyczna rzeczywiście będzie im przysługiwać. Pomoże to zabezpieczyć zarówno ich życie i zdrowie, jak i finanse.