karta
Bankowość

Karta kredytowa – bezpieczna i wygodna płatność

Banki oferują wiele produktów finansowych – m.in. lokaty, konta, aplikacje mobilne, karty płatnicze i kredytowe. Zastanawiasz się, czy warto mieć kartę kredytową? Poniżej kilka z jej zalet.

Karta kredytowa to praktyczny instrument płatniczy – przydaje się w różnych sytuacjach – nie trzeba martwić się o to, czy mamy przy sobie gotówkę. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które podnoszą komfort podróżowania i oznaczają nieduże ryzyko kradzieży środków. Dzięki niej można też wypłacić środki z bankomatu, ale trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie zapłacić za tę usługę (i inne operacje bankowe) prowizję.

Można nią zapłacić m.in. za zakupy w sklepie spożywczym, benzynę, opłacić rachunki. Zapewniają wygodę i szybkość, a zależnie od oferty danego banku, mogą też pomóc zaoszczędzić. Kartą kredytową można też realizować płatności za różne usługi, ale jest to też sposób na oszczędności w postaci zwrotu kilku procent od wysokości rachunku. Przydaje się także w trakcie planowania urlopu, gdy rezerwujesz pobyt w wybranym hotelu, kurs taksówką, przelot lub wejściówki do ważnych atrakcji turystycznych. Z kartą kredytową można też zapłacić za zakupy w sklepie internetowym.

Dodatkowa korzyść z karty kredytowej to możliwość wygodnych płatności za granicą. Nie ma konieczności, wymieniać waluty w kantorze, co pozwala też zaoszczędzić czas. Jak to działa? Z rachunku Klienta pobiera się konkretną kwotę w złotówkach (warto zaznaczyć, że sumę tę przelicza się po kursie NBP w przypadku euro). Dodatkowo doliczana jest jedynie opłata za przewalutowanie.

Ewelina,f: stevepb / pixabay